13 października 2021 r. w pracowni biologicznej przy ul. Ostródzkiej odbyła się niecodzienna lekcja. Uczniowie klasy 2A zorganizowali zajęcia dla uczniów SP368. Licealiści podzielili się swoją wiedzą na temat mikroorganizmów oraz przygotowali stanowiska do mikroskopowania dla trzecioklasistów. Oglądano preparaty, odnóże muchy zrobiło wrażenie na obserwatorach. Najbardziej jednak młodszym kolegom podobała się obsługa pipety automatycznej. Takie przedsięwzięcia są ciekawym doświadczeniem dla uczestników i organizatorów. Spotkania będą kontynuowane, bo uczniowie SP już zaprosili licealistów z rewizytą i biologicznymi nowinkami.
LICEALIŚCI DZIELĄ SIĘ WIEDZĄ
- 4
SZCZEPIENIA
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Już we wrześniu szczepienia będą mogły być realizowane przez podmioty lecznicze na terenie placówek oświatowych lub w pobliskich ZOZ'ach.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
- I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowało także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
PIERWSZE ZEBRANIA
Serdecznie zapraszamy rodziców na pierwsze zebranie w roku szkolnym 21/22, które odbędzie się 6 września.
Na zebraniach omaiwane będą najważniejsze sprawy dotyczące roku szkolnego. Rodzice uczniów pierwszych klas otrzymają dostęp do dziennika elektronicznego.
Nie tylko dla nerdów.
Dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa informatycznego.
Naucz się profesjonalnego programowania i zapanuj nad algorytmami.
Poznaj informatykę od podszewki.
#CMI
Więcej dowiesz się od nauczyciela prowadzącego projekt - Aleksandry Nowakowskiej lub w zakładce Dla uczniów/grant CMI
Pierwsze zakończenie roku szkolnego
Ten rok szkolny był wyjątkowy:
- otwarcie liceum
- pandemia
- nauka zdalna i kontakt online.
Jednak udało się go uroczyście zakończyć stosując zasady reżimu sanitarnego. Wszyscy uczestnicy mieli ochronne maseczki na twarzy, zachowano bezpieczne odległości. Podczas nauki zdalnej w liceum realizowano projekt dotyczący edukacji prawnej i z radością gościliśmy przedstawicielkę grupy profesjonalistów zaangażowanych w przedsięwzięcie. Zaproszenie przyjęła również rada rodziców, której reprezentantka skierowała ciepłe słowa do uczniów i nauczycieli. Pan dyrektor wręczył świadectwa uczniom z najwyższymi wynikami w nauce. Wyróżnieni otrzymali również nagrody książkowe, o które zatroszczyli się rada rodziców i wychowawcy. Wydarzenie to zakończyła projekcja filmiku z życia szkoły. W tym roku nie ma absolwentów, więc po wakacjach wrócimy do powiększonej o uczniów klas pierwszych społeczności szkolnej.
Dzień otwarty online w CLXV LO
Zapraszamy na Dni Otwarte w naszym LO, które w tym roku odbędą się w wersji online.To świetna okazja, aby poznać ofertę naszej szkoły. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20 i 21 maja w godz. 17.00 – 19. 00 na platformie Microsoft Teams.
Do spotkania można dołączyć klikając w poniższy link:link do spotkania: TUTAJ
W dniach 17—19 maja można za pośrednictwem szkolnego sekretariatu, wysyłając e-mail, zadać pytanie dotyczące rekrutacji.
Dyrekcja szkoły na spotkaniu on- line udzieli na nie odpowiedzi.
OSOBY, KTÓRE NIE UCZESTNICZYŁY W CZWARTKOWYM SPOTKANIU ZAPRASZAMY W PIĄTEK 21 MAJA
Narodowy Spis Powszechny 2021
Od 1 kwietnia na terenie całego kraju
trwa największe i najważniejsze
badanie polskiego społeczeństwa,
czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności
i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy
dla każdej osoby mieszkającej w
Polsce. W imieniu dzieci spisu
dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego
posłużą do planowania działań w
najważniejszych dla społeczeństwa
obszarach, takich jak: rodzina,
szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania,
emerytury i wiele innych. Od
kompletności i jakości danych
będą zatem w dużej mierze
zależeć losy naszego kraju
i gminy do czasu następnego spisu
powszechnego, czyli co
najmniej przez najbliższe 10 lat.Podstawową metodą Narodowego
Spisu Powszechnego jest samospis
internetowy. Osoby starsze mogą
prosić dzieci lub najbliższych o pomoc w
wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.Osoby, które nie mają komputera
lub Internetu, mogą zgłosić się do
Urzędu Dzielnicy, w którym
jest przygotowane specjalne stanowisko do
spisania się. Warszawa uruchomiła
18 punktów samospisowych - po jednym w
każdej dzielnicy - na Białołęce
w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Modlińskiej 197.(wejście C)Więcej informacji:
INFOLINIA SPISOWA 22 279 99 99
WWW.SPIS.GOV.PL
Wybierz szkołę dla siebie
2021-03-26
Bierzemy udział w wydarzeniu
Wybierz szkołę dla siebie - Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021 (26-27.03.2021)
Po podaniu imienia na pierwszej stronie, wybieramy 'Stoiska szkół' a w polu tekstowym pod 'Listą wystawców' wpisujemy CLXV
Czat z Dyrektorem i Rodzicami
Rodzice:
piątek: 12.00- 13.00
sobota: 11.00 - 12.00, 13.00 - 14.00
Dyrektor:
piątek: 13.00 - 14.30
sobota: 12.00 - 13.00
Nabór 2021/2022
2021-03-05
W zakładce REKRUTACJA dostępne są informacje na temat profili klas pierwszych na rok 2021/2022 oraz harmonogram rekrutacji.
Edukacja prawna w szkołach
2021-01-05
Dzięki współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych ("OIRP") w Warszawie nasi uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach mających na celu szerzenie oraz propagowanie wiedzy prawnej wśród dzieci i młodzieży.
Na bazie zdobytego przez OIRP doświadczenia przygotowane zostały scenariusze lekcji o różnej tematyce prawnej dedykowane dzieciom i młodzieży. Zajęcia prowadzone są przez radców prawnych oraz aplikacjntów radcowskich na zasadzie pro bono.
Więcej informacji - Oferta_edukacji_dla_szkol.pdf
Modernizacja pracowni komputerowej
2020-12-30
Na zakończenie roku chcielibyśmy przekazać dobrą wiadomość dotyczącą projektu modernizacji pracowni informatycznej. Dzięki staraniom Rady Rodziców od wczoraj działają w niej wymienione komputery. Mamy nadzieję że nauka w zmodernizowanej pracowni będzie dużo przyjemniejsza :)
Pierwsze LO na Zielonej Białołęce
2020-09-01
Pierwsze Liceum Ogólnokształcące na terenie Zielonej Białołęki, a drugie w dzielnicy Białołęka, niniejszym zostało otwarte.
Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt, a w szczególności Rodzicom z Rad Rodziców ze szkół podstawowych Zielonej Białołęki. Ponad 90 uczniów rozpoczęło dziś swoją naukę w liceum CLXV przy ul. #Ostródzkiej 175. Uruchomione zostały trzy klasy pierwsze o następujących profilach:- biologiczno-chemicznym
- matematyczno - geograficzno - informatycznym
- humanistycznymSerdeczne podziękowania dla rodziców:
- Katarzyna Mikolajczyk
- Renata Robaszewska
- Paweł Marczuk
- Robert Kamionowski
- Bozena Reinhold
- Sylwia Bednarczyk
- Sylwia Diłanian
- Grażyna Gołaszewska
oraz dla wszystkich, których nie wymieniliśmy a którzy przyczynili się do tego sukcesu oraz tym co docenili nasze starania
Archiwum aktualności